Niszczenie nośników danych

Demagnetyzacja dysków twardych

Firma, w której dojdzie do wycieku strategicznych danych, naraża się na utratę pozycji rynkowej, reputacji, a osobom odpowiedzialnym grozi nawet kara pozbawienia wolności.

Rewolucja technologiczna sprawiła, że częsta wymiana sprzętu komputerowego w każdej firmie stała się koniecznym standardem. Tymczasem właśnie podczas takiej operacji najczęściej dochodzi do wycieku strategicznych dla przedsiębiorstwa danych i informacji.

Najprostszym sposobem na pozbycie się strategicznych informacji przed wymianą sprzętu jest zastosowanie specjalistycznych, przeznaczonych do kasowania danych programów komputerowych (można je ściągnąć na przykład ze strony e-program.pl). Ich największą zaletą jest to, że nic nie kosztują. Skuteczność tego typu rozwiązań jest jednak problematyczna. Programy zazwyczaj nie usuwają samych informacji, szyfrują tylko poprzez dopisywanie dodatkowych, komplikujących pierwotny zapis informacji tak aby ich odczytanie stało się trudne, chociaż wciąż możliwe.

Profesjonalnym sposobem usuwania danych jest całkowite rozmagnesowanie dysku, a następnie jego trwałe (mechaniczne) zniszczenie. Można to wykonać, używając specjalistycznych urządzeń, tzw. demagnetyzerów, które powodują, że nieodwracalnie znikają wszelkie zapisane informacje.

Po szczegółowe informacje skontaktuj się z nami pod numerem (22) 356 90 60.