Niszczenie nośników danych

Demagnetyzacja dysków twardych

Firma, w której dojdzie do wycieku strategicznych danych, naraża się na utratę pozycji rynkowej, reputacji, a osobom odpowiedzialnym grozi nawet kara pozbawienia wolności.

Rewolucja technologiczna sprawiła, że częsta wymiana sprzętu komputerowego w każdej firmie stała się koniecznym standardem. Tymczasem właśnie podczas takiej operacji najczęściej dochodzi do wycieku strategicznych dla przedsiębiorstwa danych i informacji.

Najprostszym sposobem na pozbycie się strategicznych informacji przed wymianą sprzętu jest zastosowanie specjalistycznych, przeznaczonych do kasowania danych programów komputerowych (można je ściągnąć na przykład ze strony e-program.pl). Ich największą zaletą jest to, że nic nie kosztują. Skuteczność tego typu rozwiązań jest jednak problematyczna. Programy zazwyczaj nie usuwają samych informacji, szyfrują tylko poprzez dopisywanie dodatkowych, komplikujących pierwotny zapis informacji tak aby ich odczytanie stało się trudne, chociaż wciąż możliwe.

Profesjonalnym i skutecznym sposobem usuwania danych jest fizyczne zniszczenie nośnika danych. Rozmagnesowanie dysku nie zawsze bywa w 100% skuteczne, jednakże może być dodatkowo zastosowane przed procesem zniszczenia mechanicznego.

Niszczenie Nośników Danych - Skuteczne Metody Ochrony Twoich Informacji

Firma Avarus oferuje klientom profesjonalne niszczenie nośników danych, czyli dysków twardych, SSD, streamerów, kaset VHS, płyt DVD i CD, taśm LTO, telefonów komórkowych, pen drive’ów itp. Do ich rozgniatania wykorzystujemy praktyczne szybkoobrotowe młynki, wyposażone w specjalne bijaki służące do rozbijania płyt CD i DVD oraz rozcinania taśm. Cały proces odbywa się w przeznaczonej do tego hali. Na indywidualne życzenie klienta istnieje możliwość osobistego nadzoru przy niszczeniu nośnika danych. Możesz także za niewielką opłatą zlecić naszym pracownikom nagranie filmu z przebiegu poszczególnych etapów niszczenia nośników danych. Dodatkowo przeprowadzone czynności dokumentowane są za pomocą specjalnych protokołów – przyjęcia towaru, jego całkowitego zniszczenia oraz otrzymaniu certyfikatu z wykonanej usługi.

Fachowo wykonane niszczenie nośników danych sprawia, że zapisane na poszczególnych dyskach informacje są niemożliwe do odczytania. W trakcie realizacji usługi na hali poza zleceniodawcą mogą przebywać tylko pracownicy odpowiedzialni za bezpośrednią obsługę niszczarek.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług. Gwarantujemy bezpieczeństwo niszczenia nośników danych na najwyższym poziomie zgodnie z zapisami w Ustawie o Ochronie Danych Osobowych (RODO)

By otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się z nami pod numerem (22) 356 90 60.

Oprócz niszczenia nośników danych oferujemy również między innymi nacinarki do kartonów, olej do niszczarek, niszczarki dokumentów.